Kamumanset.com – Anne projesinde İŞKUR annelere müjdeli haberi verdi. İŞKUR anneler için ne kadar ödeme yapacak? Projeden nasıl yararlanılır? İŞKUR’un projesi kimleri kapsıyor?

Projeden yararlanmak için kadınlar günlük meslek eğitim kurslarına katılması zorunlu unsur olarak belirlendi. Bu eğitim sırasında günlük 80 TL’ye yakın ödeme alma olanağına sahip olunabilir. İşkur anne projesi başvuru şartları ile ilgili detaylar haberimizde.

Anne projesi kapsamında İŞKUR anneler için hazırladığı ödemeyi sundu. İşkur anne projesi başvurusu nedir? Anne projesine sadece 0-15 yaş arası çocuğu bulunanlar katılabiliyor. Evlat edinen kadınlar içi de farklı türlerde destek ödemeleri yapılmakta. Sunulan şartları sağlayan annelere düzenli olarak ödeme alma fırsatı sunulacak. İŞKUR işbaşı eğitim programlarına katılan anne ve anne adayları için uygulamaya başlayacak. İŞKUR’un “İşte Anne projesi”  ne katılım sağlayarak ödeme alabilecekler. Devlet, çalışmak isteyen anneler için meslek eğitim kurslarına dahil olanlara günlük 82 tl ödeme alma imkanı da sunuyor. Aylık ödemelerin 2400 tl olduğu projede 3 ayda toplam 7200 tl ödeme yapılacak.

Anneleri kapsayan projede belirlenen şartlara uygun olunduğu takdirde İŞKUR tarafından düzenlenen meslek eğitim kurslarına katılanlarda günlük 82 tl ödeme alabilecektir.

İşte anne Projesi Şartları; İŞKUR’a kayıtsız işsiz olmak, işverenin birinci veya ikinci dereceden akrabası veya eşi olmamak, emekli olmamak, başvurulan önceki 3 ay için işverinin çalışanı olmamak, başvurudan önceki son 1 ay içinde emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olmak, iş ve meslek danışmanlığından faydalanmış olmak

Kaynak: Kamumanset.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir